Knihy
Home / Knihy
Home / Knihy
Následující knihy autora metody DFS Igora Kalinauskasa si můžete objednat na našich stránkách.
Tato kniha poukazuje na hodnověrnost technologického přístupu člověka k sobě a k situacím, s kterými se setkává ve svém životě. Mluví o způsobech a prostředcích nabízených těm, kteří si chtějí osvojit technologii používání sebe samého a života. Poslední část „Deset besed o Škole“ odhaluje čtenáři svět Duchovní tradice, která tyto technologie nabízí. Doufáme, že vás tato kniha přesvědčí o tom, že technologický přístup je pouze malou nástrojovou částí člověka a světa, která umožňuje rozšířit schopnosti přijetí života a člověka v celé jeho kráse, různorodosti a harmonii.
Téměř každý člověk touží po lepším životě, chce dosahovat stále nové a nové cíle, touží pochopit svoji duši a realizovat sebe samého. Ve shonu každodenního života a pod vlivem vnějších okolností však na svá přání a na touhy duše velmi často zapomíná. Přichází tak o smysl svého života a přestává ho tvořit. Vzniká otázka – Co dělat? Samozřejmě, že je třeba hledat. Je třeba hledat způsoby a prostředky, které umožní změnit situaci, ve které se člověk nachází.
Metoda Diferencovaných funkčních vztahů (DFS) je praktický nástroj práce s psychickou energií. Tato metoda se opírá o vzájemnou rezonanci mezi člověkem a realitou, mezi subjektem a objektem. Umožňuje zformovat svoji vlastní energii do takové kvality, která je potřebná pro danou činnost, v daném čase. Napomáhá rozšířit hranice možností každého člověka v různých oblastech jeho života.
Vztahy se životem má každý člověk ve svých rukou!
Člověk touží milovat a zároveň být milován, touží ovládat a zároveň se podřizovat, touží chápat a zároveň být pochopen.
Jeho touhy se odvíjejí od vztahů se sebou samým, se společností i se světem.
Právě na těchto vztazích závisí štěstí člověka, jeho úspěch a nakonec i smysl každého konkrétního lidského života.
V knize Intelektuální dobrodružství píše autor o poznání jako o životě, jako o způsobu přebývání ve světě. Je to specifický život, život člověka jako „JÁ“. Autor přistupuje k uvedenému životu z technologického, intelektuálního pohledu. Právě v tom spočívá dobrodružství, intelektuální dobrodružství člověka, který hledá. Intelektuální dobrodružství v hledání člověka.
XXI. století. Třetí tisíciletí. Lidstvo zaznamenalo neuvěřitelný vývoj. Ale až teprve teď si začíná uvědomovat potřebu a nutnost zcivilizování vnitřního světa každého člověka. Co změní nejasný, neurčitý, nepochopitelný „život člověka“ na jeho reálné, unikátní přebývání ve světě?
Myslící bytost si musí uvědomit, že všechno začíná v jejím nitru.
Revoluce ve vědomí představuje přechod od nadvlády chaosu k vnitřnímu rozvoji. To znamená přechod k samostatnému přebývání ve světě a k plnohodnotnému životu, který si každý člověk vytvoří sám.
Je to o psychologii a filozofii činnosti. O aktivní pozici našeho JÁ ve světě, v němž přebýváme.
Tato kniha je dárek pro ty, kteří jsou ještě na Cestě, od toho, který už prošel. Je sestavena z autorových přednášek, které se konaly v různém čase, na různých místech, mezi různými lidmi.
Duchovnost je specifická forma existence v tomto světě a zdaleka není určena pro všechny lidi. Je třeba to mít neustále na paměti. Jinak upadnete do mánie velikosti nebo, což je ještě horší, do cynizmu ve vztahu k druhým lidem. Člověk, který si neváží lidského života, nemůže pojmout duchovní svět. Když tento vnitřní zákon překračujete, rozrušujete sami sebe místo toho, abyste se zabývali tvořením sebe samého.
„Duchovní člověk nemůže být necitlivý. Nemůže se skrývat v brnění. Jestli jste z této perspektivy nadšeni,pak je tato kniha určená právě vám. Možná vás bude inspirovat, možná vám pomůže. A možná…?“
Co dělá člověka člověkem? Jeho vnitřní život. Život jeho duše, který není omezován žádnými zákony ani pravidly. Existují projekty, které jsou zaměřeny na vytvoření umělé inteligence. Nikdo nikdy ale nepřemýšlel o tom, že se dá vyprojektovat a vytvořit lidská duše. Duše je zdrojem síly a energie, která umožňuje filozofům, umělcům i básníkům přemýšlet o ideji bohočlověka. Kultura lidstva se skládá z příběhů lidské duše. Logika „jediného“ kterou nesvazuje takzvaný zdravý rozum, nám umožňuje přiblížit se, pocítit, uvidět druhý život. V něm platí úplně jiné zákony. Podle nich má každý člověk hodnotu. Život člověka je svobodnou realizací jeho vlastních záměrů.
Na základě pozorování lidského života analyzuje autor pojem „duchovnost“ a stav „žít v duchovnosti“. Definuje pojem Duchovní tradice a sebedokonalost. Druhá část knihy je věnovaná rozdílům mezi subjektivní a objektivní realitou. V třetí častí jsou popsané cesty aktivizace vnitřních zdrojů člověka, transformační cesty nebo cesty proměny lidské osobnosti.
„Člověk byl stvořený k tomu, aby se radoval ze života“. Možná, že se vyplatí popřemýšlet o tom, proč se ze života raduje jen málokdo. Když směřujete k duchovním výšinám anebo chcete pouze s radostí a s nadšením vítat každý nový den, tato kniha vám odhalí nový pohled na svět.
Pokud nechcete být jen malou součástkou obrovského sociálního stroje, máte šanci změnit svůj život na úchvatnou, nádhernou, neopakovatelnou činnost. Máte šanci stát se pánem vlastního osudu. Život je vždy na prvním místě. Úlohou a prací člověka je si ho uvědomit, mít ho rád a řídit ho.